
Album #kołysankidlaświata nawiązuje do jednej z najstarszych tradycji wokalnych - kołysanek. Chcemy śpiewać DLA Świata - przyrody i ludzi - aby nieść pokój, łagodzić ból, uzdrawiać i wzmacniać. Tak jak rodzic śpiewający kołysanki swojemu dziecku przekazuje miłość, wiedzę i zaklęcia ochronne. W ten sposób wyrażamy nasze zaangażowanie i wrażliwość na świat, w którym żyjemy. Tkamy pieśni, przeganiamy zło, wzywamy do pokoju.
Muzyka:
Kasia Kapela - głos, skrzypce, kankles, beatbox, bębenek polski, bęben basowy
Basia Songin - głos, Wilk, Sowa, bębenek polski
Dobromiła Życzyńska - głos, skrzypce, bębenek polski, bęben basowy
REALIZATORZY NAGRAŃ:
Marcin Szwajcer / unIQ Studio, Wrocław 2023
Mikołaj Żewierżejew / W Dobrym Tonie Studio, Warszawa 2022
Ignacy Gruszecki / Monochrom Studio 2022
MIX
Tomasz Pokrzywiński
MASTER
Mariusz Dziurawiec, Warszawa 2024
#kołysankidlaświata splecione są również z pięknych spotkań.
Oto nasze gościnie:
Kurbasyto duet wokalny z Ukrainy. Eksplorują bogactwo ludowych pieśni ukraińskich, w tym pieśni obrzędowych, kołysanek i legend Ukrainy. Przywołują świat przyrody, wierzenia i rytuały, śledząc współczesne powiązania z archaiczną przeszłością.
Na płycie śpiewany razem pieśń "rośnij sosno / рости сосна / grow pine”
Tara Fatehi Irani to mieszkająca w Londynie artystka, pisarka i performerka urodzona w Teheranie. Jej twórczość porusza się na społeczno-politycznym i poetyckim pograniczu, a jej głównym tematem są ulotne interakcje między wspomnieniami, słowami, ciałami i miejscami.
Śpiewamy razem pieśń „włosy / مو / hair”, w której towarzyszą nam również słowa i głosy naszych irańskich przyjaciółek Sarah Akbari, Roxany Ghari i Sarah Ramezani.
Joanna Kurzyńska to aktorka, wokalistka, skrzypaczka i certyfikowana nauczycielka pracy z głosem w metodzie Linklater Freeing the Natural Voice. Prowadzi Voice in Progress Studio, współpracuje z grupą teatralną Studio Kokyu i Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu. Członkini zespołu Sutari w latach 2020-2021.
Asia skomponowała z nami utwory "mara" i "siemienica". Na albumie wspólnie wykonujemy pieśń "siemienica".

Identyfikacja graficzna i okładka albumu są tworzone jako parafraza niezwykłego dzieła: „Kwiat, który kwitnie nocą” autorstwa polskiego artysty Mariusze Figle. Pracuje on techniką kolażu, tworząc obrazy przy użyciu ilustracji ze starych książek.
