top of page
SUTARI b.png
Liście Cień
SUTARI 1 - fot Iwona Bandzarewicz.jpg

Koncepcja nowej płyty zbudowana jest wokół jednej z najstarszych tradycji wokalnych - kołysanek. Chcemy śpiewać DLA Świata - przyrody i ludzi - aby przynosić pokój, łagodzić ból, uspokajać, leczyć, wzmacniać. Tak jak matka śpiewająca kołysanki swojemu dziecku przekazuje spokój, miłość, wiedzę i zaklęcia ochronne. W ten sposób chcemy kontynuować nasze zaangażowanie społeczne i nieobojętność na świat, w którym żyjemy.

 

Na naszym albumie pojawią się również gościnie - artystki o różnych korzeniach kulturowych:

Kurbasy to duet wokalny z Ukrainy. Eksplorują bogate zbiory ukraińskich pieśni, legend, wierzeń i rytuałów, śledząc współczesne powiązania z archaiczną przeszłością i ze światem przyrody.

Emma Bonnici jest aktorką, piosenkarką i nauczycielką, założycielką "Singing as a life practice", mieszkającą w Wielkiej Brytanii, ale o indyjskich korzeniach. Ziarna pracy, którą wykonuje jako artystka, są zasiane w glebie inspirowanej Grotowskim i dokonaniami polskiego teatru fizycznego, jego podejścia do integralności performansu, muzyki polifonicznej oraz historiach zakorzenionych w ludziach, krajobrazie i starożytnych tradycjach.

Tara Fatehi Irani jest artystką, pisarką i performerką urodzoną w Teheranie, mieszkającą w Londynie. Jej prace oscylują na przecięciu tego, co socjopolityczne i poetyckie, dotyczą przede wszystkim efemerycznych interakcji między wspomnieniami, słowami, ciałami i miejscami.

Lullabies
Liście Cień

Latem 2022, razem z artystą Vincentem Moon, zanurzyłysmy się w pełnym zieleni lesie. Prowadził nas śpiew potoku i żurawi ukrywających się w paprociach. Miejsce nieprzypadkowe - niedaleko leśnego studia, w którym nagraliśmy kilka utworów z naszej pierwszej płyty "Wiano" oraz płyty "Siostry Rzeki". W tym przepięknym, bujnym i pełnym życia krajobrazie zarejestrowaliśmy pieśni Siemienica i Kobierzec, które znajdą się również na naszym najnowszym albumie #KołysankiDlaŚwiata

Moon session

#KołysankiDlaŚwiata to również przepiękne i ważne spotkania. 

Tkamy pieśń, przeganiamy zło, wzywamy do pokoju.

Рости сосна / Rośnij sosno 

 

Sosna, to wiecznie zielone drzewo, które w wielu tradycjach symbolizuje siłę, nieśmiertelność i triumf życia nad ciemnością.

Utwór "Rośnij Sosno" to efekt naszej muzycznej współpracy z lwowskim duetem KURBASY. Spotkałyśmy by wyśpiewać Zwycięstwo, Odrodzenie i Pokój. 

 

"Rośnij Sosno, rozwijaj się. 

Rozkwitaj w siedemset kwiatów."

 

Сосна — вічнозелене дерево, яке в багатьох традиціях символізує силу, безсмертя та перемогу життя над темрявою.

 Пісня «Рости сосна» є результатом нашої музичної співпраці з львівським дуетом Курбаси. Ми зібралися наблизити разом Перемогу, Відродження та Мир

 

"Рости, сосна, 

Розвивайся у сімсот квіток"

 

Pine is an evergreen tree that in many traditions symbolizes strength, immortality and the triumph of life over darkness.

The song "Grow Pine" is the result of our musical cooperation with the Lviv duo KURBASY. We met together to sing out Victory, Rebirth and Peace. 

 

 "Grow, Pine, grow.

Flourish with seven hundred flowers."

 

Sisterhood
patronite logos-6.png

MOŻESZ WSPIERAĆ NASZĄ TWÓRCZOŚĆ

bottom of page